• 16:33 – Azərbaycan Prezidenti: Biz Ağdamı yenidən qururuq və quracağıq
• 14:17 – Prezident və xanımı Sarıcalı kəndinin açılışında iştirak ediblər - YENİLƏNİB
Azərbaycan Ordusunun şəhid olan əsgərinin nəşi ailəsinə təhvil verilib
Ötən gün erməni təxribatı nəticəsində şəhid olan müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu əsgər Kazımov Anar Rüstəm oğlu ilə vida mərasimi keçirilir.
“Report” məlumatına görə, şəhidin nəşi doğulduğu Şəmkir rayonun Qaracəmirli kəndinə gətirilib və ailəsinə təhvil verilib.
Vida mərasimindən sonra A.Kazımov kənd qəbiristanlığında torpağa tapşırılacaq.
Qeyd edək ki, Rusiya Federasiyası sülhməramlı kontingentinin müvəqqəti yerləşdiyi Azərbaycan ərazisindəki qeyri-qanuni erməni silahlı dəstələrinin üzvləri avqustun 3-ü səhər saatlarında Laçın rayonu istiqamətində yerləşən Azərbaycan Ordusunun bölmələrinin mövqelərini intensiv atəşə tutub.
Nəticədə müddətli həqiqi hərbi xidmət hərbi qulluqçusu əsgər Kazımov Anar Rüstəm oğlu aldığı güllə yarasından şəhid olub.
Faktla bağlı Qubadlı Hərbi Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.12-ci (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
Allah rəhmət eləsin!