Ermənistan parlamenti gizli səsvermə zamanı baş prokuror Anna Vardapetyanın parlament üzvləri Ovik Ağazaryan və Taron Marqaryana qarşı cinayət təqibinin başlanmasına razılıq verilməsi barədə vəsatətini təmin edib.
Taron Marqaryanın deputat toxunulmazlığından məhrum edilməsinə 67 deputat, 65 deputat isə Ovik Ağazaryanın deputat toxunulmazlığından məhrum edilməsinə səs verib.
Müxalif deputatlar səsvermədə iştirak etməyib.
Qeyd edək ki, Baş nazir Nikol Paşinyan Ovik Ağazaryanı dövlət təhlükəsizliyi və əks-kəşfiyyatla bağlı məlumatları açıqlamaqda ittiham edərək istefaya getməsini təkid etsə də, o bundan imtina edib.
Bundan sonra Ovik Ağazaryan vəzifə səlahiyyətindən istifadə edərək rüşvət almaqda və digərlərinin maraqlarını müadafiə etməkdə ittiham olunaraq barəsində cinayət işi başlanıb və barəsində istintaq araşdırması gedir.
Deputat Taron Marqaryan isə müxtəlif illərdə çirkli pulların yuyulması, vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə və torpaq sahələrinin mənimsənilməsi ilə bağlı müxtəlif maddələr üzrə ittiham olunaraq barəsində cinayət işi başlanıb.